Powrót do poprzedniej strony Oferta/cennik firmy LETRONIK

Bezprzewodowe systemy liczenia osób SensMax.

Czujniki bezprzewodowego licznika osób.
SensMax Pro S1. Czujniki bezprzewodowe licznika osób, bez rozpoznawania kierunku, transmisja 2,4 GHz.
lub
SensMax SE. Czujniki bezprzewodowe licznika osób, bez rozpoznawania kierunku, transmisja IrDA, do mobilnego kolektora.

Opis.

Oferujemy różne systemy firmy sensMax, umożliwiając dobór odpowiednich urządzeń do wymagań klienta i dopasownie do warunków lokalowych. Dostępne są dwa rodzaje kolektorów.
Kolektory:
 • Automatyczny, bezobsługowy TCPIP lub GPRS: drogą radiową odczytujące dane z czujników i przekazujące je przez internet na serwer.
 • Nie wymagający komputera i internetu w miejscu lokalizacji: SE - mobilny, odczytujący czujniki przez łącze podczerwieni IrDA. W celu zebrania danych należy podejść z kolektorem do każdego czujnika na odległość 1m i odczytać dane. Następnie podłącza się kolektor do komputera i ściąga z kolektora dane do bazy.

Czujniki

Bateryjne czujniki prawidłowo liczą osoby nawet podczas długotrwałego braku zasilania a ich duży wewnętrzny bufor danych (25 lub 250dni) eliminuję utratę danych w sytuacjach, gdy kolektor przejściowo nie ma zasilania lub dostępu do internetu. Do każdego z kolektorów oferujemy dwa rodzaje czujników:
 • Bez rozpoznawania kierunku, liczące każde przejście (wejście i wyjście), mogą dzielić ilość przejść przez 2. Czujnik Pro S1 do kolektora TCPIP i SE do kolektora SE.
 • Z rozpoznawaniem kierunku, liczące oddzielnie wejścia i wyjścia. Dane o wejściach i wyjściach dostępne są oddzielnie w raportach. Czujnik Pro D3 do kolektora TCPIP i DE do kolektora SE.
Bezprzewodowe czujniki SensMax zainstalowane przy wejściu do lokalu liczą automatycznie przechodzące osoby. Dane statystyczne są przekazywane do kolektora zbierającego dane za pomocą interfejsu komunikacji bezprzewodowej co kilka minut - kolektor TCPIP lub na żądanie do kolektora mobilnego SE. Czujniki można łatwo zainstalować w najdogodniejszym miejscu bez kłopotu z prowadzeniem i ukrywaniem przewodów. Jest to ogromna zaleta w przypadku montażu liczników osób w wykończonych obiektach. Montaż można wykonać bez zamykania sklepu, bez kurzu, hałasu i bałaganu.

Liczniki osób nie tylko liczą odwiedzających, ale także mogą ostrzegać personel sklepu dyskretnym sygnałem dźwiękowym o nadchodzących klientach.

Automatyczny kolektor danych TCPIP/GPRS
TCP collector
Automatyczny, bezobsługowy TCPIP lub GPRS: drogą radiową odczytuje dane z czujników i przekazujące je przez internet na serwer. Ponieważ czujniki wyposażone są w 24 dniowy bufor danych, nawet długotrwała awaria zasilania lub internetu nie powoduje utraty danych. Kolektor TCPIP podłącza się do zasilacza i routera. Kolektor GPRS wymaga karty sim, łączy się z internetem przez wbudowany modem GSM.

Mobilny kolektor IrDA
Z kolektorem SE należy podejść do każdego czujnika na odległość mniejszą niż 1 metr. Kierujemy kolektor na czujnik i naciskamy przycisk READ. Dane z czujnika zostaną przesłane do kolektora. Kolektor pomieści dane ze 100 czujników. Następnie podłącza się kolektor do gniazda USB komputera i przesyła dane do aplikacji raportującej.

Zastosowanie.

Bezprzewodowe liczniki osób mogą liczyć osoby w jednym lub kilku wejściach do: 

 • kawiarni 

 • sklepów  

 • galerii handlowych 

 • butików 

 • biur podróży 

 • biur agentów ubezpieczeniowych 

 • wystaw 

 • muzeów 

 • galerii 

 • obiektów sportowych 

 

Zalety:

 • Bezprzewodowa instalacja – czujniki przykleja się w wybranym miejscu dostarczoną mocną taśmą dwustronnie klejącą, bez jakichkolwiek przewodów sieciowych czy sygnałowych. 

 • Długotrwała praca na jednym komplecie baterii - do dwóch lat. 

 • Bezprzewodowa transmisja danych – dane są automatycznie i niezawodnie wysyłane drogą radiową lub na komendę poprzez łącze IrDA do kolektora danych. 

 • Autonomia i niezawodność – czujniki stanowią kompletny system liczący z pamięcią wewnętrzną danych, które przesyłane są do sieci lan/wan drogą radiową poprzez kolektor danych, bez korzystania z komputera lokalnego. Wewnętrzny bufor danych zabezpiecza przed ich utratą podczas przerw w działaniu sieci komputerowej lub internetu. 

 • Prawidłowe liczenie i zachowanie danych podczas długotrwałych przerw w dostawie energii elektrycznej. 

 • Rozbudowane systemy raportowania – serwer danych może być lokalny lub zdalny a dostęp do danych przez lokalnego lub zdalnego klienta, co pozwala zbudować system dostępu do danych w wielu dowolnych miejscach dopasowany do najbardziej wygórowanych wymagań klienta. 

 • Wyrafinowana aplikacja prezentacji danych generująca szeroki wachlarz formatów raportów. 

Oprogramowanie.

Licznik osób SensMax wyposażony jest w znakomite oprogramowanie do zbierania i prezentacji danych. Oprogramowanie to umożliwia niezawodne zbieranie danych przez internet z dowolnie oddalonych  liczników i prezentację ich na wielu stanowiskach. Program ma ogromne możliwości kreowania raportów odwiedzalności w różnych formatach (tabele, słupki, linie, ciastka), wykresów trójwymiarowych, na dowolnej skali czasu (od godziny do lat).Kilka przykładów raportów znajduje się w prezentacji.

Przykłady raportów na serwerze my.sensmax.eu

Szybki start z kolektorem mobilnym i EasyReport html

Szybki start z kolektorem mobilnym i EasyReport pdf

Instrukcje, polonizacja.zip

Specyfikacja techniczna:

Parametr

Wartość

Zasada działania

Zliczanie przecięć poziomej bariery podczerwieni.

Rozpoznanie kierunku

W czujniku sensMaxProD3

Pamięć wewnętrzna

25 lub 250 dni po 24 rekordy

Obudowa

Plastik, biały lub czarny

Zasilanie

Baterie alkaliczne AA

Czas pracy na jednym komplecie baterii

2 lata

Rozmiary czujników

67x67x25

Błąd liczenia

5% +1% na każdy metr powyżej 2 metrów

Szerokość przejścia

Optymalnie 1 – 5m, maksimum 6m

Szerokość wiązki promieniowania

Mocowanie

Taśma dwustronnie klejąca lub wspornik

Zabezpieczenie anty-sabotażowe

Sygnał dźwiękowy i zapis do raportu.


Cennik przykładowych konfiguracji.
Zestaw Wersja
kolektora
Ilość czujników Wersja czujnika Cena Opis
SensMaxTCP_S1x1sensMaxColectorTCPIP1.0000sensMaxProS1
2614,40
3215,71

KOSZTORYS

Bezprzewodowy, bateryjny licznik osób z internetowym kolektorem danych bez rozpoznawania kierunku , sygnał akustyczny, dzielenie wyniku przez 2, wysyła dane bez udziału komputera, zestaw na jedno wejście
SensMaxTCP_S1x2sensMaxColectorTCPIP2.0000SensMaxProS1
4035,60
4963,79

KOSZTORYS

Bezprzewodowy, bateryjny licznik osób z internetowym kolektorem danych bez rozpoznawania kierunku , sygnał akustyczny, dzielenie wyniku przez 2, wysyła dane bez udziału komputera, zestaw na dwa wejścia
SensMaxTCP_S1x4sensMaxColectorTCPIP4.0000sensMaxProS1
6878,00
8459,94

KOSZTORYS

Bezprzewodowy, bateryjny licznik osób z internetowym kolektorem danych bez rozpoznawania kierunku , sygnał akustyczny, dzielenie wyniku przez 2, wysyła dane bez udziału komputera, zestaw na cztery wejścia
SensMaxTCP_D3x1sensMaxColectorTCPIP1.0000sensMaxProD3
2850,00
3505,50

KOSZTORYS

Bezprzewodowy, bateryjny licznik osób z internetowym kolektorem danych rozpoznawanie kierunku , sygnał akustyczny, wysyła dane bez udziału komputera, zestaw na jedno wejście
SensMaxTCP_D3x2sensMaxColectorTCPIP2.0000sensMaxProD3
4506,80
5543,36

KOSZTORYS

Bezprzewodowy, bateryjny licznik osób z internetowym kolektorem danych rozpoznawanie kierunku , sygnał akustyczny, wysyła dane bez udziału komputera, zestaw dwa wejścia.
SensMaxSEx1sensMaxColectorIrda1.0000sensMaxSensorSE
2523,20
3103,54

KOSZTORYS

Bezprzewodowy, bateryjny licznik osób bez rozpoznawania kierunku, z mobilnym kolektorem danych IrDA/USB sygnał akustyczny, dzielenie wyniku przez 2, zestaw na jedno wejście
SensMaxSEx2sensMaxColectorIrda2.0000sensMaxSensorSE
3944,40
4851,61

KOSZTORYS

Bezprzewodowy, bateryjny licznik osób bez rozpoznawania kierunku, z mobilnym kolektorem danych IrDA/USB sygnał akustyczny, dzielenie wyniku przez 2, zestaw na dwa wejścia.
SensMaxDE1sensMaxColectorIrda1.0000sensMaxSensorDE
2606,80
3206,36

KOSZTORYS

Bezprzewodowy, bateryjny licznik osób, rozpoznawanie kierunku, z mobilnym kolektorem danych IrDA/USB sygnał akustyczny, zestaw na jedno wejście
SensMaxDE2sensMaxColectorIrda2.0000sensMaxSensorDE
4111,60
5057,27

KOSZTORYS

Bezprzewodowy, bateryjny licznik osób, rozpoznawanie kierunku, z mobilnym kolektorem danych IrDA/USB sygnał akustyczny, zestaw dwa wejścia.
Powrót do poprzedniej strony Oferta/cennik firmy LETRONIK
Aktualizacja 2019 12 12
w3.org